czwartek, 15 lipca 2010

Rozdawajka…

u Iwony - taka cudna wełenka do wylosowania – do 31/07

iwona

Dzieła robótkowe powoli powstają, ale narazie nie ma co pokazać. Załączam kilka  ogródkowych obrazków w kolorach zbliżonych do tej cudnej wełenki.

IMG_3801 IMG_3840 IMG_3763 IMG_3765 IMG_3766 IMG_3769  IMG_3772 IMG_3771IMG_3792

niedziela, 11 lipca 2010

Moje Pierwsze Candy

Lubię robić serwetki na drutach, ale opornie mi idzie rozpoczynanie, tzn. przerabianie tych pierwszych oczek. Do tej pory ani raz nie udało mi się bezboleśnie zacząć, rzucałam, znów zaczynałam itd. Nawet bywało tak, że zaglądałam do Zuli po wsparcie.  Tym razem jednak było inaczej – udało się za pierwszym razem i do końca szło cudnie bez żadnego prucia!!!  No więc jak nie uczcić tego faktu, prawda?! Tak więc ogłaszam Moje Pierwsze Candy - serwetka 50 x 50 cm, w kolorze białym, zrobiona z Aida 10, na drutach 3mm, wzór zaczerpnięty z Burdy, z moją lekką modyfikacją.

Moje Pierwsze Candy

W tym pierwszym moim candy chciałabym wyróżnić osoby, które mnie odwiedzają i zostawiają komentarze, osoby, które mnie obserwują oraz osoby, które nie prowadzą swojego bloga, ale odwiedzają mnie i zostawiają komentarze. Jeżeli chcecie wziąść udział w moim candy, proszę o pozostawienie komentarza pod tym wpisem, a osoby nie prowadzące bloga proszę w komentarzu dodatkowo podać adres email lub jakiś inny namiar. Serdecznie zapraszam. Losowanie odbędzie się 4 sierpnia.

IMG_3873  

IMG_3877

sobota, 10 lipca 2010

Szydełkowe serwetki

Wreszcie skończyłam serwetę z elementów zaczętą już nawet nie pamiętam kiedy. Robiłam ją według schematu zamieszczonego poniżej i znalezionego w internecie. Dokładałam kwiatki i dokładałam, aż powstała całkiem słusznych rozmiarów szęścioboczna serweta. Nici bawełniane “jakieś” portugalskie, dawno temu kupione.

           1051113029640          serwetka w kwiatki

IMG_3924

IMG_3911 

Druga serwetka rzuciła mi się w oczy, gdy w okolicy Świąt Wielkanocnych wędrowałam po blogu Chata Magoda i spotkałam ją w temacie życzeń świątecznych. Wzór okazał się bardzo mi znajomy, czekał w “do zrobienia”. Moja wyszła zdecydowanie większa. Wzór pochodzi z jakiejś polskiej gazetki.

IMG_3749

 

Zrobiłam też serwetkę na drutach, ale o tym w następnym wejściu.

czwartek, 8 lipca 2010

Summit shawl gotowy

A powstał dzięki Rene, która udostępniła mi tak wspaniały opis, że szło jak po maśle. Zrobiłam go z 80% Baby Alpaca, 20% Jedwab. Kolor wrzosowy. Miał być dla koleżanki, ale przy blokowaniu zauważyłam jedną pomyłkę, tak więc będzie mój i już wiem, że będę go lubić. Ta Alpaca z jedwabiem jest fantastyczna.

IMG_3895

Pięć rzeczy, które odmieniły moje życie

Tkaitka i Antonina zaprosiły mnie do zabawy blogowej w pięć rzeczy, które odmieniły moje życie. Trochę dłużej zeszło mi z wyłowieniem ze swojego życia momentów, które by do tej zabawy pasowały ponieważ lato sprzyja remontom większym i mniejszym…

Tkaitka w wspomniała o lalce Małgosi, dla której starała się o ubranka. Też miałam lalkę, która potrzebowała się stroić. Najpierw zrobiłam szalik w szerokie biało-czerwone pasy, a gdy listonosz przyniósł zamówioną przez Mamę książkę z wzorami dziewiarskimi (ta książka bardzo mi przypomina tę, którą niedawno Antonina kupiła na Allegro) i gdy na ostatnich stronach znalazłam lalkę w ubranku, Mama mi pomogła i … Ten dziecięcy okres, w którym stawiałam pierwsze kroki w dzierganiu wyznaczył jedno z moich zainteresowań, które towarzyszy mi do dziś.

Na samym początku lat 90-tych spotkałam się z komputerem, kilka lat później, chyba 4 z internetem i tak zostało do dziś, bo to uwielbiam, nie mogę żyć bez jednego i drugiego. Dzięki temu miałam ciekawą pracę, ogromnie dużo się nauczyłam i uczę się nadal.

Ach te podróże!  Większe i mniejsze, pozwalają spojrzeć na świat innymi oczami, niejednokrotnie uczą pokory…

Zmiana kraju zamieszkania znów dużo zmieniła w moim życiu. Przystosowanie się do życia w nowym kraju, ułożenie wszystkiego prawie od nowa, uwielbiam zmiany…

Ponieważ mam tu trochę więcej wolnego czasu, no i dzięki internetowi poznałam Was, Drogie Blogowiczki i dzięki Wam właśnie też coś sie u mnie odmieniło – po kilkuletniej przerwie zaczęłam znów dziergać!

Do zabawy zapraszam:

Anust - http://drutowalniaanust.blogspot.com/ 

Bernadka - http://wmotkachzagubionabernadka.blogspot.com/